Bez względu na stadium im prędzej tym lepiej z wrastającym paznokciem zgłoś się do podologa. Samo niestety nie przejdzie ;( , a zaniedbany wrastający paznokieć potrafi bardzo boleć i nie pomoże obuwie o rozmiar większe. Tworzą się stany zapalne ,ziarnina sprawa zaczyna sączyć się i ropieć. Zaczynamy być coraz bliżej drastycznych rozwiązań chirurgicznych.

Podolog jest w stanie usunąć siłę sprawczą zmiany ,zalecić terapię jeśli ma możliwość skonsultować stan zmiany z lekarzem dermatologiem to jeszcze korzystniej dla pacjenta.

Wrastanie paznokcia może wyglądać tak :

 

wrast-paz

A mocno zaniedbany wrastający  paznokieć  może wyglądać w ten sposób :

DSC_1860

Jak zapewne się domyślacie ziarnina, ropa,  sączenie jest dużo trudniej wyleczyć niż lekkie zaczerwienienie i bolesność.

Dla wrastających paznokci stosuje się terapie klamrą ja preferuje 3TO lub inne druciane jak dla mnie najlepiej odciążają bolesne miejsce, po założeniu od razu pacjent odczuwa ulgę. Klamrę można przestawiać kilka razy inaczej jest przy plastikowych , które są jednorazowego użytku. i dłuższa terapia tymi klamrami jest droższa.

Lżejsze przypadki można tamponować specjalną włókniną ,która nie pozwala wrastać paznokciom.

Kostka Arkady jak dla mnie jednorazowy zabieg, który niweluje problem to opinia mocno przesadzona marketingowo, z której już  autor kostki się na szczęście wycofuje.

Zapraszam z problemami wrastających paznokci na konsultacje podologoczną

 

 

 

Podziel się tym artykułem ze znajomymi: Share on facebook
Facebook
0
Share on google
Google
Share on tumblr
Tumblr
0
Share on twitter
Twitter
Share on print
Print
Share on email
Email

Comments are closed.