Na naszych stopach, a także dłoniach znajdują się punkty odpowiadające wszystkim narządom i częściom ciała w naszym organizmie. Odpowiedni masaż ,ucisk stóp jest nie tylko relaksujący, ale ma właściwości lecznicze i wspierające organizm.

Refleksoterapia pomaga ciału wydalić toksyny, zmniejszyć napięcie i przywrócić ciału stan równowagi. Na stopach i dłoniach znajdują się tysiące punktów refleksowych poznanie ich może pomóc Tobie i Twoim bliskim.

Historia refleksoterapii liczy tysiące lat. Najwcześniejsze zapiski z jej stosowania sięgają 2330 r.p.n.e. Chińscy akupunkturzyści także stosowali  refleksologię już w IV wieku naszej ery. Współczesną refleksoterapię w latach trzydziestych wprowadziła Eunice Ingham (AMERYKAŃSKA FIZJOTERAPEUTKA). Dziś uczy się jej na całym świecie. Refleksoterapia jest jedną z najpopularniejszych metod medycyny komplementarnej.

Chociaż refleksoterapia znana jest już od tak dawna, to badania naukowe wciąż nie potrafią dowieść na czym polega jej działanie.

W refleksoterapii przeciążona część ciała manifestuje się jako czuły punkt na dłoni lub stopie. Gdy pobudzimy ten punkt nasz układ nerwowy wysyła nowy poprawny sygnał do mózgu. Na skutek częstych zabiegów informacja zapamiętana przez mózg ulega zmianie i funkcje ciała zostają przywrócone. Punkty, które do tej pory były czułe też tracą swoją nadwrażliwość.

Refleksoterapia zatem leczy przyczyny braku równowagi  organizmu, a nie tylko tłumi miejscowo ból jak to się dzieje w przypadku leków. W tym właśnie tkwi jej siła.

Warto zatem poznać jej działanie, warto znać swoje czułe punkty na dłoniach i stopach. Kiedy już nauczymy się je pobudzać nie będziemy potrzebować leków przeciwbólowych, a i nasze żołądki i wątroby na pewno nam podziękują.
12364344_1701136403463098_1007687101_o

Refleksologia jest bardziej skuteczna jeśli stosujemy ją na stopach, bo są one bardziej czułe i łatwiej wyizolować punkty.

Bardzo często nie dbając o stopy narastający naskórek blokuje nam punkty odpowiadające za ważne organy regularnie robiony pedicure leczniczy  odsłania punkty, które możemy pobudzać dla lepszego funkcjonowania naszego organizmu.

 

Podziel się tym artykułem ze znajomymi: Share on Facebook
Facebook
0Share on Tumblr
Tumblr
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email

Comments are closed.