Ortezy indywidualne Kraków

Zapraszamy na wizytę:

Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków

Rejestracja telefoniczna od 9-20:

‭882 933 835‬
696 460 016

Wykonujemy ortezy indywidualne oraz odciążenia specjalnie na potrzeby naszych pacjentów. Tworzymy je ze specjalnych mas silikonowych, które dopasowujemy indywidualnie do każdej stopy. Tutaj nie ma uniwersalnych rozwiązań, które w równym stopniu sprawdzą się u każdego. Ortezy muszą więc zostać wykonane na zamówienie, tak, by ich działanie było jak najbardziej skuteczne. Ich wykonanie zajmuje około 30 minut. Powinny być wymieniane na nowe co około sześć miesięcy, ponieważ ortezy działają terapeutycznie i lekko korygują zdeformowane stopy, po jakimś czasie przestają pasować.

Ortezy indywidualne i odciążenia – kiedy stosujemy?

  • Halluxy,
  • Palce młotkowate,
  • Odciski,
  • Nagdniotki,
  • Modzele,
  • Zniekształcone stawy,
  • Wystające kości.

Ortezy odciążające stosujemy w przypadku halluxów – dzięki nim utrzymana zostaje elastyczność dużego palca u stopy. Sprawdzą się też idealnie w przypadku innych zwyrodnień, na przykład takich jak palce młotkowate – ortezy indywidualne będą podpierać stopę, co ułatwi chodzenie. Inną przesłanką do wykonania ortez indywidualnych są odciski międzypalcowe, które będą oddzielać od siebie miejsca ze zwyrodnieniami skórnymi. W przypadku wystających kości i zniekształconych stawów, zastosowanie ich zapobiegnie bolesnym otarciom.

Odciążenia odciążają bolesne miejsca. Wykonujemy je z bezpiecznych materiałów, takich jak: bawełna, pianki odkształcające lub wełna merino. Odciążenia sprawdzą się idealnie w przypadku takich problemów zwyrodnieniowych, jak odciski, modzele nagniotki, zniekształcone stawy czy wystające kości. Tłumią siłę tarcia, polepszają komfort chodzenia i uśmierzają uciążliwy ból.

pedicure-leczniczy

Dbam o prawidłową kondycję Twoich stóp

Zapraszam do Kontaktu

Gabinet Agnieszka Kaszuba Podolog
Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków
Rejestracja od 9-20 : ‭882 933 835‬
696 460 016