Laserowe leczenie grzybicy paznokci Kraków

Zapraszamy na wizytę:

Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków

Rejestracja telefoniczna od 9-20:

‭882 933 835‬
696 460 016

Grzybica paznokci objawy

Grzybica paznokci jest wywoływana przez dermatofity, a także drożdżaki oraz pleśniowce – są to chorobotwórcze gatunki grzyba. Paznokcie dotknięte grzybicą stają się grube, kruche i łamliwe, przybierają żółtą lub brązową barwę. Po zauważeniu u siebie takich objawów, najlepiej jak najszybciej udać się do specjalisty podologa – ponieważ w im wcześniejszym stadium rozwoju jest grzybica, tym łatwiej ją wyleczyć.

Leczenie grzybicy

By pozbyć się grzybicy paznokci, w szczególności polecamy terapię laserową, która jest szybką, bezbolesną i nieinwazyjną metodą leczenia. Stanowi dobrą alternatywę dla doustnych leków przeciwgrzybicznych, których zażywanie może prowadzić do występowania  działań niepożądanych oraz nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności.

Czas leczenia jest uzależniony od konkretnego przypadku, nie ma tutaj uniwersalnej odpowiedzi. Zazwyczaj poprawę widzi się po 4-6 sesjach laseroterapii. Laser wnika do głębokich warstw skóry i zabija organizm grzyba, bez uszkadzania skóry. Zabieg trwa około 15-35 minut, w zależności od zaawansowania grzybicy.

Istnieje kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu laserowego. Jest on niewskazany dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na neuropatię, twardzinę, nowotwory skóry lub posiadających oparzenia skóry.

Konieczna jest także systematyczna i skrupulatna pielęgnacja stóp przez pacjenta. Także po zakończonej kuracji, należy przestrzegać zaleceń podologa, by nie dopuścić do nawrotu choroby.

Rozwój grzybicy – jak uniknąć

  • Odpowiednia higiena stóp,
  • Wygodne obuwie,
  • Skarpetki z naturalnych materiałów,
  • Unikanie chodzenia boso w publicznych miejscach, np. sauna, basen, prysznice.

By uniknąć rozwoju grzybicy, należy pamiętać działaniach zapobiegawczych. Niezwykle ważna jest higiena stóp, które powinny być zawsze suche i czyste. Buty muszą być wygodne, a skarpetki przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Jeśli raz wystąpiła grzybica, najlepiej będzie wyrzucić stare obuwie, w których mogły przetrwać grzyby – ewentualnie spryskać je sprayem przeciwgrzybicznym. Należy także unikać chodzenia boso w miejscach publicznych, takich jak: baseny, prysznice, sauny.

pedicure-leczniczy

Dbam o prawidłową kondycję Twoich stóp

Zapraszam do Kontaktu

Gabinet Agnieszka Kaszuba Podolog
Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków
Rejestracja od 9-20 : ‭882 933 835‬
696 460 016