Usuwanie brodawek Kraków

Zapraszamy na zabieg usuwania brodawek:

Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków

Rejestracja telefoniczna od 9-20:

882 933 835‬
696 460 016

Brodawki wirusowe potocznie zwane kurzajkami powstają na skutek zarażania wirusem HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego (human papillomavirus). Te zmiany skórne występują na różnych częściach ciała, w tym właśnie na podeszwach stóp oraz na palcach. Przybierają kształt stwardniałych, chropowatych guzków, mają kolor cielisty, biały lub brązowy. Powstają w wyniku bezpośredniego kontaktu z wirusem. Są na nie narażone przede wszystkim osoby o słabym układzie odpornościowym, których organizmy nie są w stanie same walczyć z wirusem HPV. Innymi czynnikami mającymi wpływ na rozwój kurzajek są:

  • Skaleczenia,
  • Otarcia,
  • Nadmierna potliwość stóp,
  • Częste korzystanie z publicznych pryszniców,
  • Częste przebywanie na basenie.

Wirus HPV rozwija się bowiem w warunkach wilgoci. Na brodawki wirusowe na stopie narażone są częściej dzieci niż dorośli.

By nie dopuścić do rozwoju kurzajki na stopach, należy przede wszystkim dokładnie dbać o higienę stóp, a miejscach publicznych, takich jak baseny, sauny czy publiczne prysznice chodzić w klapkach wodoodpornych. Powinniśmy także unikać ubierania nieswojego obuwiu oraz nie dopuszczać do przegrzania i pocenia stóp poprzez używanie przewiewnego i wygodnego obuwia. Możemy także korzystać ze specjalnych preparatów, które chronią przed wirusem HPV. Jeśli jednak zauważyłeś już u siebie pierwsze objawy, musisz jak najszybciej udać się do podologa, by uniknąć rozprzestrzeniania się kurzajek na inne części ciała.

Brodawka wirusowa na stopie – leczenie

Podstawowe metody leczenia kurzajek to:

  • Kriochirurgia,
  • Elektrokoagulacja.

Istnieje kilka metod usuwania kurzajek. Przede wszystkim polecamy kriochirurgię, która polega na wymrażaniu kurzajek. Zabieg ten niszczy warstwę naskórka, która jest zarażona wirusem. Kurzajka wypłyca się, aż w końcu cały zarażony naskórek zostaje usunięty. Usuwanie kurzajki na stopie poprzez kriochirurgię jest zupełnie bezbolesne. To metoda sterylna, bezkrwawa, niewymagająca zaaplikowania znieczulenia.

Inną metodą usuwania brodawki na stopie jest elektrokoagulacja, która wykorzystuje działania prądu elektrycznego oraz wysokiej temperatury, dzięki której następuje wypalenie fragmentu tkanki naskórka dotkniętej zmianami chorobowymi. W przeciwieństwie do kriochirurgii, w przypadku elektrokoagulacji wykonuje się znieczulenie. Po zabiegu skóra goi się około dwa tygodnie. W tym czasie nie należy używać witaminy C, kwasów, Retinolu, kosmetyków na bazie alkoholu. Należy aplikować preparaty przepisane przez podologa.

pedicure-leczniczy

DBAM O PRAWIDŁOWĄ KONDYCJĘ TWOICH STÓP

Zapraszam do Kontaktu

Gabinet Agnieszka Kaszuba Podolog
Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków
Rejestracja od 9-20 : ‭882 933 835‬
696 460 016