Komputerowe badanie stóp Kraków

Zapraszamy na badanie:

Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków

Rejestracja telefoniczna od 9-20:

‭882 933 835‬
696 460 016

Komputerowe badanie stóp, czyli tak zwana podoskopia, jest wykonywana za pomocą profesjonalnego sprzętu komputerowego – podoskopu i maty pedobarograficznej , a dodatkowo uzupełnia ją ocena fizjoterapeutyczna. Podoskopia służy pełnej, funkcjonalnej diagnostyce.

Komputerowe badanie stóp przeprowadza się wraz z dokładnym badaniem sylwetki oraz manualnym badaniem stopy i stawu skokowego. Bada się ruchomość stawów, ocenia napięcie mięśniowe, ustawienie osiowe poszczególnych elementów ciała. Podeszwową część stopy ogląda się na specjalnym podoskopie, by łatwiej można było ocenić wysklepienie stóp.

By komputerowo zbadać stopy, wykorzystujemy specjalną platformę wyposażoną w czujniki rejestrujące nacisk. Obraz stopy automatycznie przetwarzany jest na obraz monitora, dzięki czemu możliwe jest dokładne zbadanie podeszwy stopy.

Jak wygląda badanie na podoskopie

Badanie statyczne – na początku bada się ułożenie stóp w pozycji statycznej – urządzenie pokaże ewentualne nieprawidłowości związane z nierównomiernym rozłożeniem masy ciała pomiędzy prawą, a lewą nogą, lub między przednią, a tylną częścią stopy. Możliwa jest ocena postawy oraz środka ciężkości.

Badanie dynamiczne na macie pedobarograficznej-kolejnym etapem jest badanie dynamiczne, podczas którego pacjent proszony jest o kilkunastokrotne przejście maty pomiarowej – dzięki badaniu dynamicznym można poznać rozkład siły nacisku na podeszwach stóp w trakcie chodu.

Komputerowe badanie stóp – efekty

  • Wykrycie ewentualnych nieprawidłowości,
  • Diagnoza budowy stopy, rozłożenia ciężaru ciała podczas stania i chodu,
  • Zaplanowanie programu rehabilitacji,
  • Zaprojektowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych, odciążeń.

 

Badanie stóp jest niezwykle ważne. Zwłaszcza jeśli zaobserwujemy niepokojące sygnały u dzieci, powinniśmy umówić je na wizytę u podologa – bowiem im szybciej deformacje zostaną wykryte, tym łatwiejsza i efektywniejsza rehabilitacja.

Pamiętajmy, że nieprawidłowości w obrębie stóp mogą przyczynić się także do problemów z innymi partiami ciała, takimi jak między innymi:

  • Zmiany zwyrodnieniowe kolana,
  • Bóle kręgosłupa,
  • Skolioza,
  • Zmiany zwyrodnieniowe biodra.
pedicure-leczniczy

Dbam o prawidłową kondycję Twoich stóp

Zapraszam do Kontaktu

Gabinet Agnieszka Kaszuba Podolog
Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków
Rejestracja od 9-20 : ‭882 933 835‬
696 460 016