Postanowiłam napisać o tym z jakimi problemami na stopach  przychodzą do mnie panowie. Wrastające paznokcie to bardzo częsta przypadłość na stopach mężczyzn, którzy odwiedzają podologa  . Idealnie jeśli przychodzą wcześniej przed stanem zapalnym, który powstaje na palcu, ale nawet wtedy jestem w stanie szybko pomóc. Wrastające paznokcie bardzo często wynikają z urazów na stopach, ale także z często posiadanego płaskostopia poprzecznego. W momencie kiedy u pacjenta rozpoznaje płaskostopie i problemy z paznokciami, które wrastają proponuję zazwyczaj wkładki preferuję wkładki indywidualne, które usuwają silę sprawczą problemu wrastających paznokci a w niektórych przypadkach, także powstawanie  odcisków i modzeli i innych zmian.

Kolejnym problemem są odciski i modzele ,które są bolesne,a wynikają na przykład  ze źle dobranego obuwia, płaskostopia, dużych obciążeń na stopy w czasie pracy lub uprawiania sportu. Z tym kłopotem podolog radzi  sobie przez usuniecie nadmiaru skóry jeśli chodzi o modzele podobnie przy odciskach. Odciski jednak mają rdzeń i usunięcie tego rdzenia proponuję pozostawić w gestii podologa.

Panowie, którzy grają w piłkę lub rąbią drewno do kominka często przychodzą do mnie z krwiakami na paznokciach. Pisałam o komplikacjach jakie wiążą się z lekceważenia krwiaka pod paznokciem zwłaszcza dużego. Jeśli krwiak niedawno powstał udaj się do podologa. Konkretna pomoc za pomocą specjalistycznych narzędzi pomoże Wam uniknąć bolesnego schodzenia paznokcia brzydkiego zabarwienia paznokcia, interwencji chirurga. Po interwencji podologa w takim przypadki zachowasz płytkę paznokcia i nie narażasz się na bolesne  komplikacje.

meskie stopy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi: Share on Facebook
Facebook
0Share on Tumblr
Tumblr
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email

Comments are closed.