Pochłaniacz pyłu w frezarce – rzecz bardzo ważna
Rzeczą bardzo ważną jak nie najważniejszą w profesjonalnych frezarkach jest zastosowanie technologii skutecznego pochłaniania pyłu.
Pył powstały na skutek frezowania szybkoobrotowymi frezarkami jest dla ludzkiego oka praktycznie niewidoczny. Dla przykładu stylistki paznokci pracując 8 godzin dziennie bez maseczki higienicznej i bez skutecznego odsysania pyłu wdychają aż 4 kg pyłu w ciągu jednego roku! – podają statystyki.
Brak zabezpieczenia prowadzi do chorób płuc, zatruć, alergii.
Specjaliści ds. podologii często pracują na chorych stopach. Na skórze stóp i paznokciach nierzadko znajdują się różne zarazki, wirusy, bakterie grzyby. Co by było gdyby nie mieli profesjonalnych frezarek z dobrym odciągiem zapylonego powietrza? Przenoszenie chorób odbywałoby się bez ograniczeń.

Czym powinna cechować się frezarka z pochłaniaczem pyłu?
Oczywiście jak największą możliwością pochłaniania pyłu i skutecznym filtrem zatrzymującym najdrobniejszy pył.
Filtr powinien składać się z co najmniej kilku warstw specjalnej włókniny wychwytującej odpowiednio pył zgrubny, średni i mikro pył. Najnowsze filtry tego typu produkowane są w normie BIA-norm. Skuteczność takich filtrów ocenia się na 80 do nawet 99%. Takie filtry odpowiadają surowym wymogom klasyfikacji europejskiej, mają atesty i certyfikaty jakości medycznej.
Filtry papierowe coraz rzadziej spotykane mają raczej słabą skuteczność i nie są kwalifikowane jako produkt medyczny. Poza tym ich pojemność jest ok. 5 razy mniejsza od wyżej wspomnianych filtrów BIA-norm.

Najnowsza technologia dostępna w moim gabinecie Frezarka PODOLOG NOVA 3

Podziel się tym artykułem ze znajomymi: Share on Facebook
Facebook
0Share on Tumblr
Tumblr
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email

Comments are closed.