Pedicure leczniczy Kraków

Zapraszamy na pedicure leczniczy:

Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków

Rejestracja telefoniczna od 9-20:

‭882 933 835‬
696 460 016

Podstawowe elementy pediucure medycznego to:

  • Prawidłowe obcięcie paznokci,
  • Usunięcie zrogowaceń,
  • Wygładzenie stwardniałych miejsc,
  • Opracowanie wałów paznokciowych.

Pedicure medyczny jest podstawowym zabiegiem podologicznym. Zostaje on poprzedzony szczegółową konsultacją podologiczną, podczas której badam stan stóp pacjenta, rozpoznaję występujące dolegliwości oraz przeprowadzam dokładny wywiad medyczny, by jak najlepiej dobrać skuteczne zabiegi, preparaty oraz pielęgnację.

Podczas samego zabiegu pedicure leczniczego przede wszystkim obcinam w prawidłowy sposób paznokcie i tłumaczę jak pacjent powinien robić to samodzielnie w przyszłości, by nie powielać popełnianych wcześniej błędów. Usuwam także zrogowacenia oraz wygładzam stwardniałe i szorstkie miejsca, co pozostawia skórę miękką i miłą w dotyku. Opracowuję i oczyszczam wały paznokciowe. Stosuję jak najlepiej dobrane preparaty oraz omawiam z pacjentem zalecenia profilaktyczne.

Czym różni się pedicure medyczny od pedicure kosmetycznego?

Pedicure leczniczy różni się od zwykłego pedicure kosmetycznego sposobem wykonania oraz rodzajem używanych narzędzi. Nie skupia się jedynie na efekcie końcowym, ale na dotarciu do źródła problemu oraz na niezwykle istotnej profilaktyce. Natomiast pedicure kosmetyczny jest jedynie pielęgnacją stóp, podczas którego zrogowacenia nie są usuwane, a jedynie wygładzanie. Sytuacja ma się zupełnie inaczej w przypadku pedicure medycznego.

Kto powinien zdecydować się na zabieg pedicure skalpelem? Przede wszystkim:

  • Osoby z nadwagą,
  • Kobiety w ciąży,
  • Osoby borykające się z cukrzycą,
  • A także wszystkie osoby, które zauważyły u siebie deformacje w obrębie stóp i paznokci.

Problem ten może bowiem dotknąć każdego z nas i nie ma w tym nic wstydliwego.

Podstawowy zabieg podologiczny jest niezwykle ważny – zaniedbanie niepokojących objawów może bowiem prowadzić do poważnych konsekwencji, nie tylko w obrębie stóp, ale także stawów, kolan oraz kręgosłupa, na które ma wpływ nasz chód i ułożenie stóp.

W celu jak najskuteczniejszego podtrzymania efektów, pedicure leczniczy powinien być wykonywany co ok. 4-8 tygodni, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. By osiągnąć jak najlepsze rezultaty, nie można jednak zapominać o codziennej domowej pielęgnacji polecanymi przeze mnie preparatami.

pedicure-leczniczy

Dbam o prawidłową kondycję Twoich stóp

Zapraszam do Kontaktu

Gabinet Agnieszka Kaszuba Podolog
Ul. Konfederacka 11
30-306 Kraków
Rejestracja od 9-20 : ‭882 933 835‬
696 460 016